Smrtna kazna - da ili ne?

Neobavezna rasprava bez svađa.
MaxMagnus
Accurate Shooter
Accurate Shooter

Re: Smrtna kazna - da ili ne?

Post by MaxMagnus »

Kako sijemo,tako ćemo i žeti.

Ali zemlja nam je loša,a ni sjemenje nije bolje,prema tome,nekakvog dobrog ploda ne mogu ni da sanjam.
zna se kakav neprijatelj je dobar neprijatelj...

---------------

Samo dvoje je umrlo za tebe :
1. Isus Krist
2. Hrvatski domobran

Jedan je umro za tvoju dušu,drugi za tvoju slobodu.
160R
Spectator

Post by 160R »

Demokracija nije najbolji način donošenja niti jedne odluke pa niti odgovora na ovakvo pitanja.
Stava sam da bi ljudi koji su protiv smrtne kazne trebali sami snositi trošak zatvaranja dijela populacije koji smrtnu kaznu zaslužuje. Protivnici svojim kukavičlukom ili pacifizmom ne bi trebali opterećivati dio populacije koji smatra da se određene probleme treba permanentno eliminirati iz društva. Mišljenja sam da smrtnu kaznu zaslužuje mali ali ipak prisutni dio populacije koji se ne da rehabilitirati.

I još jedna stvar s kojom bi se svi trebali složiti da smrtna kazna ne služi za "ispravljanje" nepravde ili kao nadoknada žrtvi te je glupo koristiti smrtnu kaznu u službi osvete. Takvo razmišljanje je adolescentsko i nema ga ni potrebe uzimati u razmatranje.
Smrtna kazna se koristi kako bi se eliminirali oni pripadnici društva koji su za društvo opasni i ne postoji mogućnosti rehabilitacije te kao poruka drugima koji imaju iste tendencije u društvu da određeno ponašanje neće biti tolerirano.

Ako društvo nagrađuje neprihvatljivo ponašanje ne smije se čuditi što takvog ponašanja ima sve više.
Društvo snosi posljedice ako ima smrtnu kaznu i ako je nema, ovisi samo koje posljedice želi.

Smrtna kazna za one koji ubiju nekoga iz nehata je predrastična te onda iz počinitelja društvo ne može izvući ništa korisno te poručuje okolini da će ih kazniti samo ako nisu imali sreće, dok je za serijske ubojice ili ratne zločince smrtna kazna i preblaga. Smatram da u tim slučajevima odgovornost snose i obitelj i bliža okolina te bi i njih trebalo na neki način kazniti jer su sudjelovali u formaciji čudovišta zbog kojeg ispašta društvo te se sa posljedicama moraju nositi.
EdgarFranjul
Sheriff
Sheriff

Post by EdgarFranjul »

Bravo, odličan komentar!
"MOJU PROŠLOST,GOSPODINE, PREPUŠTAM TVOJOJ MILOSTI.
MOJU SADAŠNJOST, TVOJOJ LJUBAVI.
A MOJU BUDUĆNOST, TVOJOJ PROVIDNOSTI."
BorisVasiljevic
Deputy
Deputy

Post by BorisVasiljevic »

S druge strane bare gdje smrtna kazna postoji, dolaze konstantno informacije o prison-industrial complexu kojemu je cilj da po brzom postupku strpa u privatizirane zatvore što više tijela jer to znači više love od saveznih država. Iste te kompanije (privatne) koje grade i osiguravaju zatvore zatim tim novcem lobiraju kod tužitelja, političkih influencera i čak šefova policije da se po što kraćem postupku radi dokazni postupak i što prije šalje zatvorenike iz holding prisona (državni aparat) u jail (privatna kompanija). Iz toga dobijamo apsurde da postaju pravomoćne presude na smrt koje su dokazane lokacijom mobitela u zoni gdje se dogodilo neko masovnije ubojstvo (provala i ubojstvo u gun controlled okruzima su česta stvar), pogotovo ako je vlasnik mobitela bio crnac, azijat ili latino. To je krunski dokaz, koji ne znači ništa jer metode lokacije GSM triangulacijom su neprecizne, u Chicagu je lani čovjek koji se vozio biciklom u vrijeme oružane pljačke bio uhićen i optužen za oružanu pljačku i spasilo ga je to što je neka aktivistička grupa uložila pet minuta i pronašla video snimku na kojoj se vidi da je bio tri bloka dalje u datom trenutku, policija ili nije imala vremena ili nije htjela gubiti vrijeme. Zato se već dugo ne koristi u američkom opisu postupanja innocent until proven guilty nego obrnuto.

Nisam protivnik smrtne kazne ali sam protivnik svakog birokratiziranog i korumpiranog sustava koji dolazi olako do te odluke. Budući da je istražiteljstvo, policija i sudstvo prenatrpano, prezatrpano papirušinom i rade na minimalne obavezne kvote i još uz to korumpirano raznim interesima izvana, trebalo bi se možda prvo pozabaviti tim problemom, možda bi onda i manje populacije bilo protiv smrtne kazne.

Staljina i ostale "junake" 20. stoljeća sa sličnim svjetonazorom ne želim ni komentirati kako se u njihovim sistemima zarađivala smrtna kazna, to je pak priča za sebe.
Chuck Norris can squeeze orange juice from a banana.
EdgarFranjul
Sheriff
Sheriff

Post by EdgarFranjul »

Amerika je otišla na kvasinu. Nema je više... A i posjedovanje oružja ništa ne znači ako oni koji ga posjeduju nisu kadri uporabiti ga ako treba. Meni sigurno ne bi palili auto ili dućan. Mogli bi pokušati a poslije bi o tome pričao onaj koji preživi. Osim par slučajeva gdje su se Amerikanci branili od napada crno crvene bande, ništa. Uostalom, predsjedniku USA, navodno najmoćnijem čovjeku na svijetu, cenzurirali su govore, blokirali ga na društvenim mrežama i ukrali mu izbore. I nikom ništa.
MaxMagnus
Accurate Shooter
Accurate Shooter

Post by MaxMagnus »

Ja ostajem pri svojim stavovima.
Sorry,ali mislim da od osobe koja je ubila nemamo ništa korisno za izvući a također mislim da društvo nema koristi ako osoba koja je počinila takav zločin nauči nešto.
Imamo pun kufer ljudi koji ne rade ama baš nikakve zločine a na dnu su svake,pogotovo egzistencijalne ljestvice,pa u takve ljude ne ulažemo nikakve resurse. Jedino kako takvim ljudima kao društvo ppgodujemo je što im "još" nismo proglasili nezakonitim načine kojima oni preživljavaju.
Šteta što u takve jedinke ne ulažemo resurse koje desetljećima ulažemo u zločince.
zna se kakav neprijatelj je dobar neprijatelj...

---------------

Samo dvoje je umrlo za tebe :
1. Isus Krist
2. Hrvatski domobran

Jedan je umro za tvoju dušu,drugi za tvoju slobodu.
EdgarFranjul
Sheriff
Sheriff

Post by EdgarFranjul »

Apsolutno se slažem. Troše se naši novci na zločince i njihovu rehabilitaciju a za ostale nikog nije briga.
Post Reply