SVI NA IZBORE !!!!!

Neobavezna rasprava bez svađa.
EdgarFranjul
Sheriff
Sheriff

Re: SVI NA IZBORE !!!!!

Post by EdgarFranjul »

Josipoviću nije smetalo kada se na izbore dolazilo autobusima iz Srbije

Saborski zastupnik HDZ-a ošto je reagirao na prijavu Ive Josipovića DIP-u zbog organiziranog prijevoza glasača do birališta u BiH

Datum objave: 08.01.2015 | 17:09 Autor: js/h

Saborski zastupnik HDZ-a Gordan Jandroković poručio je u četvrtak kako je prijava SDP-ovog predsjedničkog kandidata Ive Josipovića Državnom izbornom povjerenstvu (DIP-u) vezana za prijevoz autobusima birača u BiH do birališta, pokušaj sprječavanja ustavnog prava hrvatskih državljana iz BiH da glasuju na predsjedničkim izborima.

"Ne radi se o donaciji HDZ-ovoj predsjedničkoj kandidatkinji Kolindi Grabar Kitarović niti HDZ-u već se radi o donaciji hrvatskim državljanima koji žive u BiH i pomoći da iziđu na izbore i ostvare svoje temeljno ustavno pravo", kazao je Jandroković na konferenciji za novinare.

Na novinarsko pitanje tko plaća autobuse s obzirom da je akciju dogovorao glavni tajnik HDZ-a Milijan Brkić Jandroković je uzvratio kako će financiranje tih autobusa donirati hrvatskim državljanima u BiH "jedan autoprijevoznik koji se sam ponudio da preuzme organizaciju prijevoza".

"Oni su hrvatski državljani i imaju pravo glasa, a značajno su im otežane mogućnosti glasovanja", pojasnio je Jandroković.

Josipović, tvrdi Jandroković, to radi jer pretpostavlja da u BiH neće ostvariti dobar rezultat i zato želi onemogućiti izlazak bosanskohercegovačkih Hrvata, državljana RH na izbore.

"Zanimljivo da gospodin Josipović nikad prije nije dovodio u pitanje glasovanje ljudi koji su dolazili autobusima iz Srbije, primjerice tijekom nedavnih lokalnih izbora u Vukovaru, kao ni načine na koji su se financirali autobusi kojima su ti ljudi dolazili na glasovanja", rekao je Jandroković.

Riječ je, kaže, o dvostrukim standardima i "demokraciji na način Ive Josipovića" kojem su dobrodošli samo oni koji će glasovati za njega.

Pravni tim Stožera Ive Josipovića zatražio je u srijedu od DIP-a da "ispita dopuštenost prijevoza birača HDZ-ove predsjedničke kandidatkinje Kolinde Grabar-Kitarović do izbornih mjesta u BiH". Iz njegovog stožera poručili su kako je u izbornoj kampanji Zakonom o financiranju političkih aktivnosti i izborne promidžbe zabranjeno financiranje od stranih država, stranih političkih stranaka, stranih pravnih osoba te je, po njihovu mišljenju, nedopuštena najavljena suradnja stožera kandidatkinje Kolinde Grabar-Kitarović sa stranom političkom strankom HDZ BiH, koja djeluje i registrirana je u toj državi.

Jandroković je komentirao i današnje uhićenje predsjedničkog kandidata "Živog zida" iz prvog kruga Ivana Sinčića prilikom pokušaja sprječavanja deložacije hrvatskog branitelja rekavši kako je zatečen tom informacijom, ali i da mu je interesantno vrijeme u kojem se to uhićenje dogodilo.

"U isto vrijeme dobivamo informaciju da se tijekom skijaške utrke na Sljemenu gdje je predstojnik Ureda predsjednika vlade navodno u alkoholiziranom stanju izazvao incident s policijom pa će biti interesantno vidjeti kakav će biti konačni ishod, a ne bih se iznenadio da u konačnici ponovno odgovaraju policajci", ustvrdio je Jandrokvić.

http://direktno.hr/en/2014/domovina/595 ... Srbije.htm
"MOJU PROŠLOST,GOSPODINE, PREPUŠTAM TVOJOJ MILOSTI.
MOJU SADAŠNJOST, TVOJOJ LJUBAVI.
A MOJU BUDUĆNOST, TVOJOJ PROVIDNOSTI."
EdgarFranjul
Sheriff
Sheriff

Post by EdgarFranjul »

'Kolka je tebi plaća, a?'

Autor: Marcel Holjevac
Datum: petak, 09. siječnja 2015. u 15:49

Josipović je jučer na vrlo ružan i podao način pokušao diskvalificirati Kolindu Grabar-Kitarović metodom kojom se neokomunisti inače uspješno služe, računajući na hrvatski jal.

Nekoliko ju je puta pitao kolika joj je plaća u NATO paktu, pa čak i rekao da će ta primanja ako postane predsjednica morati unijeti u imovinsku karticu. Josipović se pravi blesav, a znamo da onaj tko se dugo pravi blesav može lako takav i ostati. Njegovo agresivno inzistiranje je trebalo pokazati neukima da "ona nešto skriva".

Međutim, klauzula koja obavezuje visoke dužnosnike NATO pakta, kao i svake iole ozbiljnije zapadne tvrtke ili organizacije, strogo zabranjuje zaposlenima da ikad, ikom i igdje govore o visini svoje plaće. To, jasno, ima razloga, jer nitko ne želi zavidnike u firmi koji će propitivati "zašto on ima toliko, a ja samo toliko". Zaposleni ne moraju znati razloge zašto netko nekog plaća koliko ga plaća. I naravno da nitko ne želi da se nekog diskvalificira i olajava time kolika mu je plaća. Da je Kolinda rekla koliko joj je plaća, ozbiljno bi prekršila ugovor koji je potpisala, bila bi sankcionirana od strane poslodavca. To nije tek neka klauzula koja tu reda radi: i u tvrtkama u kojima sam sam radio, hrvatskim, postoje takve klauzule, i bio sam svjedokom da su ljudi ekspresno ostajali bez posla i dobivali otkaz jer su u razgovoru s kolegama u kafiću otkrili kolika im je plaća.

Niti to da će ona morati to prezentirati u imovinskoj kartici ne stoji, i Josipović to zna: postane li Kolinda predsjednica RH svakako više neće primati nikakvu plaću od NATO saveza, pa nema potrebe tako nešto niti unositi. No malo je cinično da o "imovinskoj kartici" priča netko tko raspolaže s toliko gotovine i nekretnina koliko bračni par Josipović, a pritom je iz prijavljenih primanja posve nejasno kako su to mogli steći!

Podsjetimo, obitelj Josipović u vlasništvu, prema vlastitoj imovinskoj kartici, ima pet stanova, od čega su dva stečena ratnih devedesetih, jedna dvijetisućitih, i veliku ušteđevinu koja je zamalo propala pa je Josipović, koristeći povlaštene informacije kojima je raspolagao i položaj u Nadzornom odboru, istu izvukao iz štedionice "Zlatica" za sebe, obitelj, i sve svoje prijatelje. U Americi, to bi ga koštalo do deset godina zatvora, u Hrvatskoj završilo je oslobađajućom presudom na drugostupanjskom sudu (sudac je bio Josipovićev dobar obiteljski prijatelj). Uostalom, nitko ne drži sav novac u istoj banci, pa ako netko ima stotinjak tisuća eura u jednoj banci, za pretpostaviti je da ima isto toliko i u još nekoliko banaka. Pored toga, Josipović nikad nije objavio koliko točno i na koji sve način zarađuje od ZAMP-a, a nije jasno ni je li mu se "prijatelj" Marko Vojković, protiv kojeg se vodi veći broj istraga i postupaka, ikad i ikako odužio (možda i financiranjem kampanje, tko zna) za ona 33 milijuna kuna koje je dobio od ZAMP-a. Gdje je nestao novac koji je Vojković dužan svima i svakom?

A kad smo kod stalnog podsjećanja na Sanadera - po Josipoviću, HDZ više nikad ne bi smio doći na vlast jer je "kriminalna organizacija", policijska istraga o slučaju ZAMP i Posmrtna pripomoć pokrenuta je ponovo 2007. godine po nalogu USKOK-a. No, prema dostupnim saznanjima, stopirao ju je upravo Sanaderov kadar Marijan Benko, tadašnji ravnatelj MUP-a, koji je prije dolaska na tu dužnost bio direktor Posmrtne pripomoći u kojoj je Josipović bio visoko pozicioniran. Ako je HDZ kriminalna organizacija, kako predsjednik tvrdi, onda mu treba zabraniti djelovanje i staviti ga izvan zakona. Meni nije jasno, kako pravnom laiku, kako jedna kriminalna organizacija može legalno djelovati? A ukoliko HDZ legalno djeluje kao politička stranka, onda je legalno i da dobije izbore.

Ukratko, licemjerno je kad netko tko raspolaže za hrvatske prilike ogromnom, a za europske značajnom imovinom, postavlja pitanje nekom "kolika mu je plaća". To pitanje se ne postavlja, ukoliko mu plaću ne isplaćuje državni proračun. U tom slučaju podaci jesu raspoloživi poreznim obveznicima, jer su oni ti koji plaćaju, pa imaju pravo znati koga i koliko plaćaju. Josipović to zna, ali namjerno nagovara suparnicu da prekrši zakon i ugovor i povjerljiv odnos s poslodavcem.

Njemu kršenje ugovora, kako znamo iz slučaja "Zlatica", i zloupotreba podataka koje ima, nisu strani, pa možda smatra da bi i drugi trebali tako postupati. Kako god, taj postupak je izrazito nekorektan. Istina, u ovoj kampanji je sa svih strana bilo nekorektnih postupaka, kao u svakoj kampanji, no oni su dolazili od raznih stranačkih i medjiskih protivnika. Ovaj niski udarac je došao od strane Josipovića osobno, i govori da se iza maske kulturnog čovjeka skriva netko kom podvale i prljava igra nisu strani. Pa iako Kolinda Grabar Kitarović nije ostavila u ovoj debati onako dobar dojam kao u prethodnoj na RTL-u, i iako Josipović ovaj put nije ostavio onoliko loš dojam kao nekidan, njegovo stalno inzistiranje na tome "kolika je Kolindi plaća" je prljavo i neukusno, a i nagovaranje na nezakonitu radnju.

Plaća je onolika koliko poslodavac misli da ona vrijedi, i sasvim sigurno je velika. Ali ona taj posao očito nije dobila preko veze, kako je u Hrvatskoj običaj, niti joj je mjesto namjestio Sanader, tata, ili prijatelji iz UDBA-e. Na žalost, u Hrvatskoj je prilično nerazvijena svijest o tajnosti podataka o primanjima, i razlozima toga. U civiliziranom i kulturnom svijetu, plaća svakog tko plaću ne prima izravno iz proračuna je jednostavno - privatna stvar. Zavirivati u tuđi krevet, tanjur, ili novčanik je jednostavno nepristojno, najblaže rečeno.

http://www.dnevno.hr/vijesti/hrvatska/1 ... aca-a.html
EdgarFranjul
Sheriff
Sheriff

Post by EdgarFranjul »

Dr. Željka Markić : Poziv i preporuke upućeni podupirateljima U ime obitelji

Dr. Željka Markić, jučer je u ime organizacijskog odbora U ime obitelji uputila pismo i poziv svim podupirateljima njihove udruge sa preporukama vezanim za predsjedničke izbore. Na prdsjedničkim izborima udruga U ime obitelji sudjeluje sa 845 promatrača, dr. Natalija Kanački, članica upravnog odbora U ime obitelji izbore će pratiti u DIP-u.

Poziv na izlazak na izbore i preporuke donosimo u cijelosti:

Poštovani,

pozivamo Vas da sudjelujete u promjenama koje mogu početi već ove nedjelje. Izađimo na izbore!

Ovu nedjelju, 11. siječnja 2015. održavaju se šesti predsjednički izbori od kad imamo hrvatsku državu. Pozivamo Vas da iskoristite svoje pravo – da svojim glasom suodlučite hoće li Hrvatsku sljedećih pet godina voditi i predstavljati Ivo Josipović ili Kolinda Grabar-Kitarović.

Najbolja zaštita od izbornog inžinjeringa – visoka izlaznost!

Izašli mi ili ne izašli na izbore – jedan od dva kandidata – postat će predsjednik ili predsjednica Hrvatske. Važno je da o tome tko će to biti odlučujemo mi, građani Hrvatske, a ne da se falsificiraju rezultati izbora ili da odlučuju Baukovi „birači duhovi“. Najbolja zaštita od izbornog inženjeringa je visoka izlaznost!

Pravo na slobodni izbor političkih predstavnika je temeljno građansko pravo. Zato svi totalitarni režimi – i fašizam i komunizam – prvo ukidaju baš to pravo. Da vaš glas nije važan, da ne može osigurati promjenu, ne bi se zadnjih godina i mediji i vlast toliko trudili kroz nepravedni izborni sustav, pristrane medije i stalno omalovažavanje važnosti izbora obeshrabriti nas i nagovoriti da ostanemo kod kuće.

Informirajte se – ocijenite kandidate na temelju njihovih dosadašnjih postupaka

Molimo Vas da se što točnije informirate o predsjedničkim kandidatima. Predlažemo da ih ocijenite na temelju njihovih dosadašnjih postupaka – to je najbolji alat za procjenu kako će se ponašati i u budućnosti.

Ovi predsjednički izbori odvijaju se u ozračju vrlo suženog prostora demokracije: prema ministru Bauku imamo 250 000 više birača nego punoljetnih osoba; pokazalo se da su predizborne ankete namještane u korist Ive Josipovića; velik dio medija „navija“ za kandidata Josipovića i ne primjenjuje iste kriterije na oba predsjednička kandidata; hrvatskim državljanima izvan Hrvatske otežano je korištenje biračkog prava – smanjen je broj mjesta na kojima mogu glasovati te je aktualna vlast uvela „registraciju“ birača obeshrabrujući izlazak na izbore; vlast odgađa raspisivanje dva građanska referenduma – o zabrani prodaje auto-cesta i outsourcingu najranjivijih zaposlenika u Hrvatskoj, a netočnim podacima o broju birača zaustavila je referendum U ime obitelji o promjeni izbornog sustava. ..

Potaknite što više sugrađana da izađu na izbore

Pozivamo Vas da potaknete svoju punoljetnu djecu, nećake i nećakinje, kumove i prijatelje, kolege na poslu da suodlučuju o Hrvatskoj.

Potičemo Vas da, ako ste u mogućnosti, ponudite pratnju ili prijevoz starijim osobama – roditeljima, djedovima i bakama, stričevima i strinama, ujacima i ujnama, susjedima, svima onima koji bi željeli koristiti demokratsko pravo da izabiru svoje predstavnike – a teško im je doći do birališta. Molim vas da ih podsjetite u nedjelju da izađu na izbore.

Iskoristite svoje pravo – izađite na izbore!

U prosjeku na predsjedničke izbore možete izaći samo 10 – 12 puta u svom životu. Odvojite tih pola sata ili koliko je potrebno u ovu nedjelju, 11. siječnja 2015. i iskoristite mogućnost da, ako ste zadovoljni aktualnim predsjednikom, omogućite još jedan mandat od pet godina Ivi Josipoviću, ili se odlučite za promjene i pružite priliku za prvi mandat Kolindi Grabar Kitarović

Naše aktivno sudjelovanje preduvjet je za promjene u Hrvatskoj.

Želim Vama i svima Vašima svako dobro,

Željka Markić, dr. med.

ispred Organizacijskog odbora Građanske inicijative “U ime obitelji”

http://narod.hr/izdvojen-clanak/dr-zelj ... izlaznost/
EdgarFranjul
Sheriff
Sheriff

Post by EdgarFranjul »

PRIVREMENI REZULTATI PREDSJEDNIČKIH IZBORA

Prva hrvatska predsjednica – Kolinda Grabar Kitarović

Rezultati u 22.15:

Kolinda Grabar Kitarović – 50,73%

Ivo Josipović – 49,46%

http://narod.hr/hrvatska/prvi-privremen ... ovic-vodi/
EdgarFranjul
Sheriff
Sheriff

Post by EdgarFranjul »

Damir Pešorda: Bila je ovo jedna od ljepših noći nakon 2000-te

Objavljeno Ponedjeljak, 12 siječnja 2015 14:00

Damir Pešorda: Komentar rezultata drugoga kruga predsjedničkih izbora

Dogodilo se kao što sam i predvidio u izjavi za vaš portal nakon prvog kruga predsjedničkih izbora da će biti tijesno, ali da će Kolinda Grabar Kitarović pobijediti ako ne bude nekih većih manipulacija oko glasanja ili prebrojavanja. To je velika pobjeda iako razlika nije velika. Treba se prisjetiti kako je, prema anketama, Josipović donedavno bio najpopularniji političar u zemlji s podrškom od preko 80%, a još prije samo dvadesetak dana ankete su mu davale 12% prednosti ispred Kolinde Grabar Kitarović.

Osim toga Josipović je na svojoj strani imao sve relevantne medije, pomno građenu obavještajnu, političku i financijsku infrastrukturu, dvadesetak stranaka itd. Uzme li se sve to u obzir, uspjeh gospođe Grabar Kitarović je uistinu velik, fascinantan!

Zanimljiv je u tom kontekstu i slučaj Tomislava Karamarka. Taj navodno najnepopularniji političar u zemlji svoju stranku vodi iz pobjede u pobjedu, a to treba respektirati. Što god tko mislio o Karamarku, ne može mu poreći da je izuzetno sposoban i uspješan vođa stranke. Ja se iskreno nadam da će njegov pobjednički pohod preobraziti nabolje i cijelu našu zemlju. Dakle, da neće koristiti samo stranci, nego i Hrvatskoj.

U svakom slučaju, lijepo je bilo čuti usklik nove predsjednice da je ovo Hrvatska, a ne ''Regija''. Ako se po jutru dan poznaje, u Hrvatskoj će doći do zaokreta barem na simboličkoj razini. Neće nas više, iskreno vjerujem, bombardirati Regionom, kapama partizankama, partizanskim filmovima, izljevima ''bratstva i jedinstva'' i sličnim glupostima.

Sve u svemu, bila je ovo jedna od ljepših noći nakon 2000-te. Narod je još jednom pokazao da nije problem u njemu, nego u političkim elitama. Domoljubna, narodnjačka opcija ne smije prokockati novu priliku i povjerenje koje joj je narod ukazao.

Damir Pešorda

http://www.hkv.hr/izdvojeno/nae-teme/pi ... 00-te.html
EdgarFranjul
Sheriff
Sheriff

Post by EdgarFranjul »

Matematika Vesne Pusić: 958.318 je 'puno veći broj glasova' od 1.114.865!

Autor: Marcel Holjevac
Datum: srijeda, 14. siječnja 2015. u 19:40

Vesna Pusić zadnjih dana opasno gubi živce, ali ni matematika joj ne ide najbolje.

Jutros je ministrica vanjskih poslova i potpredsjednica vlade sudjelovala u emisiji "A sada vlada" Hrvatskog radija. Pored što je izjavila kako je "vlada pokazala kako se može pošteno i bez korupcije raditi da se zemlja dovede u jednu povoljniju situaciju", na što su se vjerojatno Branko Šegon, Marina Lovrić Merzel, Sabo i Linić grohotom nasmijali, izjavila je i kako "se nada da će novoizabrana predsjednica prestati biti "glasnogovornica radikalnog dijela HDZ-a".

Gdje vidi povoljniju situaciju od one u kojoj smo bili kad je ova vlada preuzela zemlju i gdje u izjavama Kolinde Grabar-Kitarović čuje radikalizam ostaje pitanje za one koji se bave vidom i sluhom. A možda se radi i o tome da se još nije posve oporavila od preuranjenog slavlja u izbornoj noći.

No najzanimljiviji je njen odgovor na pitanje koliko će Kolinda Grabar Kitarović moći utjecati na odluke vlade. Odgovorila je kako neće moći previše jer "ne može utjecati na odluke vlade koja je izabrana s puno većim brojem glasova nego ih je ona dobila."

Zavirili smo u podatke DIP-a. Tamo piše da je na izborima 2011. "Kukuriku koalicija" dobila 958.318 glasova birača, a Kolinda Grabar Kitarović 1.114.865 glasova. Ravnaju li se oni onom Van der Roheovom maksimom "manje je više"? Ili se jednostavno radi o tome da perad i matematika ne idu zajedno? Ili pak o tome da se u Kumrovečkoj školi ne uči matematika, koja je ipak egzaktna disciplina, dok marksistička misao naginje eteričnom i transcendentnom pa su uvijek moguća različita tumačenja stvarnosti? Ili jednostavno o tome da oni kojima ne ide matematika i logika, i škola općenito, na kraju obično završe u politici jer tu nije potrebno nikakvo konkretno znanje, osim umijeća laprdanja?

No, pored neznanja matematike, Vesna Pusić je pokazala da ne stoji mnogo bolje niti s pravom, a niti kućnim odgojem. Naime, o tome koliko Predsjednik/ca može utjecati na odluke vlade ne odlučuje broj glasova za jedne ili druge, već zakoni kojima je definirano što je u čijoj nadležnosti. Na nekim mjestima se te nadležnosti isprepliću, poput vanjske politike. Tu će odlučujući biti autoritet vlade, odnosno Predsjednice, koji pak opet zavisi od konkretnih poteza i ponašanja, a ne od toga tko je dobio koliko glasova.

A da ni s kućnim odgojem ne stoji predobro, dokazala je odgovorom na pitanje kad će Milanović čestitati na pobjedi gospođi Grabar-Kitarović rekavši kako će on to "vjerojatno učiniti kada ta pobjeda postane konačna i službena".

Da hrvatska ljevica ima velikih problema s priznavanjem izbornih rezultata poznato je manje-više oduvijek. Da imaju problema s brojanjem glasova, postalo je jasno jutros pokušajem ubrajanja nevažećih listića u ukupni rezultat, što je smisleno koliko i da se u nogometu pobjednikom proglašava ne onaj tko je dao gol više, nego onaj tko je dao apsolutnu većinu svih golova, računajući i poništene, a ako nitko to ne postigne utakmicu treba ponavljati dok ne pobijedi momčad za koju navija Jakovina. A sad je jasno i da im pojmovi "manje" i "više" nisu najjasniji.

http://www.dnevno.hr/vijesti/hrvatska/1 ... 4-865.html
EdgarFranjul
Sheriff
Sheriff

Post by EdgarFranjul »

ANALIZA PREDSJEDNIČKIH IZBORA

Ivan Miklenić: Glasovi za novo usmjerenje Hrvatske

“Upravo završeni predsjednički izbori, četvrti nakon smrti prvoga predsjednika, koji je, usprkos osporavanjima, najzaslužnija osoba za samostalnost države Republike Hrvatske, premda su bili medijski na brojne sofisticirane načine umanjivani u svojoj biti i važnosti jer je to odgovaralo dosadašnjem nositelju predsjedničkoga mandata, neizmjerno su važniji od toga tko je osvojio većinu, predsjednički kandidat ili kandidatkinja, odnosno predstavnik ove ili one političke stranke”, ističe u uvodniku posljednjem broju Glasa koncila glavni urednik Ivan Miklenić.

Sadašnji povijesni trenutak mlade države Hrvatske toliko je bremenit da su kandidat odnosno kandidatkinja za predsjednički mandat postali simboli dviju potpuno različitih i gotovo nepomirljivih slika i orijentacija, odnosno, moglo bi se reći čak kao da postoje dvije Hrvatske. Iznimno je važno što su predsjednički izbori službeno i neosporno očitovali da većina, ma kako bila relativno tijesna, u hrvatskom društvu nije zadovoljna dosadašnjim stanjem te želi stvarni zaokret u usmjerenju Hrvatske, i to je nova činjenica, nezaobilazna za svu daljnju budućnost i hrvatske države i hrvatskih građana i to je velika i neizbježna obveza za buduću predsjednicu, ali i za sve odgovorne u hrvatskom društvu na svim razinama.

Otvoreno treba reći da je posljednjih 15 godina Hrvatskom kao državom, ali i mnogim procesima u hrvatskom društvu, upravljao duh djelomično preobraženoga, a zapravo kontinuiranoga, može se reći, mekoga, nacionalno premalo svjesnoga ili gotovo nesvjesnoga sve do antinacionalnoga, zapravo jugofilstvom prožetoga hrvatskoga komunističkoga mentaliteta i usmjerenja, a da to nije bilo ozakonjeno ili barem proklamirano u ikojem stranačkom političkom programu. Nositelji toga duha pripadnici su relativno malobrojne manjine, dio bivših partijaša, njihova djeca i simpatizeri koji su bili u komunizmu privilegirani te znatan dio obavještajnoga kadra koji je djelovao u Socijalističkoj Republici Hrvatskoj. Ta dobro organizirana i čvrsto povezana skupina, a da se javnosti nikada nije ni pokušala predstaviti, ovladala je gotovo svim važnim funkcijama u hrvatskom društvu i hrvatskoj državi te je uspjela obmanuti velik broj hrvatskih građana koji toj opciji nikada ne bi dali svoj glas kad bi stvarno znali koji su stvarni ciljevi i naumi te skupine, pojašnjava Miklenić.

U demokratskom poretku legitimna je svaka politička opcija koja ne dovodi u pitanje sam politički odnosno ustavnopravni sustav u nekoj državi i bilo bi sasvim normalno da se u Hrvatskoj ta opcija, koja predstavlja socijalistički i jugofilski kontinuitet, artikulira kroz političku stranku i sudjeluje u legalnom i legitimnom natjecanju za osvajanje vlasti. Umjesto da se demokratski artikulira na javnoj sceni i da se onda kao takva natječe za osvajanje vlasti, ta manjina u Hrvatskoj djeluje konspirativno, raspršena baš po svim političkim strankama i svim važnim društvenim subjektima, te je uspijevala vladati Hrvatskom od 2000. godine neovisno o tome koja stranka ili koalicija bila formalno na vlasti. Petnaestogodišnje iskustvo pokazalo je da ne treba više živjeti u iluzijama da išta stvarno znači retorika, bila ona prohrvatska ili prema hrvatskom identitetu indiferentna ili čak neprijateljska, već je stvarno bitno kakvo je djelovanje vladajuće garniture: je li to rastakanje legalnih i legitimnih hrvatskih nacionalnih ciljeva i interesa ili je to služenje tim ciljevima. Slobodno se može reći da nije uopće bitno voli li netko od partijaca i njihovih pripadnika ili od pripadnika obavještajnih krugova bivšega poretka osobno sentimentalno socijalizam ili komunizam, ali jest bitno služe li ti pripadnici kad su na položaju i kad su u opoziciji Hrvatskoj ili služe nekomu drugomu, razarajući temelje i budućnost državi Hrvatskoj i gotovo svim njezinim ljudima. Velik je problem što je ta manjina do sada ovladala svim važnim medijima te se uspijevala skrivati iza različitih političkih i ideoloških paradigmi obmanjujući premalo upućenu javnost, a zapravo je 15 godina provodila svoj program slabljenja Hrvatske, ističe Miklenić.

Hrvatska jezgra posljednjih 15 godina višestruko ponižavana i razarana

S druge strane je hrvatska jezgra, koja je sada na predsjedničkim izborima usprkos medijima postigla sudbinski važnu prevagu, a koja želi stvarno demokratsku, gospodarski prosperitetnu i međunarodno respektabilnu i partnerski pouzdanu državu Hrvatsku u kojoj ima mjesta za sve njezine građane bez obzira na njihova politička, ideološka uvjerenja ili sve druge pripadnosti. Ta hrvatska jezgra, posljednjih 15 godina višestruko ponižavana i razarana, želi da Hrvatska bude moderna, stabilna, gospodarski jaka, obrambeno sposobna i stvarno sigurna država u smislu da hrvatski domoljubi ne budu više predmet praćenja tobože hrvatskih obavještajnih služba dok su stvarni protivnici ili čak neprijatelji Hrvatske duboko zaštićeni. Većina koja je prevagnula također zagovara normalne, zdrave i suradničke, partnerske odnose sa susjednim državama, ali uz pravedno rješavanje svih otvorenih pitanja, kao i definitivno vrjednovanje kršćanske i katoličke baštine te prihvaćanje univerzalnih etičkih načela i svih zasada međunarodnoga prava, ocijenio je Miklenić.

Glasovi dani budućoj predsjednici velika su i odgovorna obveza za nju osobno, ali i za sve instance državnih vlasti, političke stranke i za sve ljude dobre volje. Od nove predsjednice očekuje se odlučan prekid s dosadašnjim usmjerenjem Hrvatske i sa svim konotacijama koje je to usmjerenje sa sobom nosilo, jer je više nego očito da je Hrvatska u posljednjih 15 godina uvelike slabljena te je smišljeno gotovo posve obezvrijeđeno i njezino članstvo u euroatlantskim integracijama. Htjela ili ne htjela, buduća predsjednica mora biti znak služenja općemu dobru u Hrvatskoj i u svijetu ili će iznevjeriti svoje glasače i hrvatski narod. Ona je pozvana biti na čelu stvarnih preporoditelja, zaključio je Miklenić.

Izvor: narod.hr/glas koncila

http://narod.hr/hrvatska/ivan-miklenic- ... -hrvatske/
EdgarFranjul
Sheriff
Sheriff

Post by EdgarFranjul »

KOLINDA GRABAR KITAROVIĆ USPJELA: Koga napadaju Pupovac, fašistički režim u Beogradu, Jutarnji list, parazitski portali, ne može biti na krivom putu....

Subota, 17 Siječanj 2015 09:31
Ivana

Iako novoizabrana hrvatska predsjednica još uvijek nije stupila na dužnost, dakle, nije položila prisegu, niti je održala inauguracijski govor, slobodno se može reći kako početak obećava. Zapravo, i više od toga.

Naime, na samom početku, i prije nego što je postala prvom hrvatskom predsjednicom, odnosno, četvrtom osobom na čelu države Republike Hrvatske od neovisnosti, suočila se s napadima s kakvima se predsjednik u odlasku nije suočavao za čitavo vrijeme petogodišnjeg trajanje mandata. Kolindu Grabar Kitarović, gotovo sinkronizirano, napadaju Jutarnji list, nekoć Sanaderovo glasilo koje je do bezobraznosti podržavalo Ivu Josipovića posljednjih godina, Milorad Pupovac, čije novine, 'Novosti', objavljuju fašističku ilustracije na kojima kolju hrvatske branitelje, dakle, Pupovac koji potpuno trijezan, ali ne baš posve normalan, tvrdi da je Hrvatska u Oluji provela etničko čišćenje, zatim se napadima na novoizabranu hrvatsku predsjednicu pridružio fašistoidni režim u Srbiji, predvođen četnicima i bivšim Miloševićevim slugama, a tu su i hrvatski parazitski portali, financirani legalnom pljačkom hrvatske sirotinje, nepovratnim donacijama, koji su pokušali osporiti pobjedu Kolinde Grabar Kitarović na netom završenim predsjedničkim izborima, ukratko, koalicija je to lažljivaca, fašista, legalnih ratnih profitera i glasnogovornika mržnje, takve napade Ivo Josipović si nikada nije mogao priuštiti, niti je uskoro bivši hrvatski predsjednik imao čast da ga napadne koalicija takvih ekstremista. Naravno, govorimo o neformalnoj koaliciji, ali i formalnoj i neformalnoj mržnji, stvarnoj...

Kolindu Grabar Kitarović, između ostaloga, napada se zbog 'retorike devedesetih', dakle, zbog domoljublja, zbog izjava koje podsjećaju na izjave iz vremena kada je Hrvatska stvorena, međunarodno priznata, obranjena i oslobođena od velikosrpskih fašista. Kad takva 'retorika' postaje razlog za napad na Grabar Kitarović nema dvojbe da je predsjednica na pravom putu. Naime, ekstremisti teško mogu shvatiti da u demokratskoj zemlji može netko drugi vladati, točnije upravljati zemljom, ako to nisu oni. Drugim riječima, da bi zadovoljila ekstremista Kolinda Grabar Kitarović morala bi provoditi program Ive Josipovića i Dejana Jovića, a ne onaj za koji se odlučila većina hrvatskih građana. Drugim riječima, oni bi ostali na vlasti, iako ih za tako nešto građani nisu ovlastili. Koliko će njihov utjecaj biti na hrvatsko društvo u budućnosti ovisi isključivo o Kolindi Grabar Kitarović.

Nadalje, Kolinda Grabar Kitarović drznula se parafrazirati američkog predsjednika Baracka Obamu te je rekla da su u Hrvatskoj državljani Hrvatske Hrvati, POLITIČKI HRVATI, što je razbjesnilo etno-biznismena Milorada Pupovca, iako je nešto slično prije tri godine rekao Ivo Josipović Pupovac je reagirao sa zakašnjenjem i izjavu Kolinde Grabar Kitarović, u skladu s izjavama Nikolićevih radikala u Beogradu, proglasio ustaškom retorikom.

Treba li boljeg dokaza da je Hrvatska napokon izabrala predsjednicu kakvu je oduvijek, još od Tuđmanove smrti, trebala? Oni koje napadaju Jutarnji list, fašistički režim u Beogradu, Milorad Pupovcac i parazitski portali, financirani novcem hrvatske sirotinje, nikada ne mogu biti na krivom putu. Zaključno, 'imamo predsjednicu' kakvu smo očekivali. Nadajmo se da će se u tom ritmu nastaviti te da će se napadima pridružiti nereformirani komunist i reformirani ustašoid, Stjepan Mesić, uz navedene te Vesnu Pusić i Zorana Milanovića elita je to hrvatskog naroda, bolje rečeno građana Hrvatske. Jesu li i oni politički Hrvati, ili su 'samo' građani?

http://www.tinolovka-news.com/vijesti-h ... rivom-putu
EdgarFranjul
Sheriff
Sheriff

Post by EdgarFranjul »

Kako je Branko Hrvatin u službi ljevice režirao dramu u izbornoj noći

Otkrivamo zašto u izbornoj noći nakon prebrojanih prvih desetak posto glasova ljevica uvijek uvjerljivo povede, a onda slijedi preokret koji ostavlja dojam da tu nešto nije u redu.

Datum objave: 28.01.2015 | 09:02 Autor: direktno.hr

Kojem god političkom spektru pripadali, Hrvati još nisu zaboravili večer 11. siječnja i dramatično prebrojavanje glasova dvoje predsjedničkih kandidate. Pile su se tablete, smirivali živci žesticom, gasili televizori, uzaludno nazivali prijatelji koji možda znaju nešto više.

Identična matrica i u prvom i u drugom krugu. Kad bolje razmislimo isto je bilo i na nedavnim europarlamentarnim izborima. Ustvari, otkako Hrvatin broji glasove Hrvata uvijek ista drama.

Prvo stižu izlazne ankete s birališta, u 19 sati. U prvom krugu, 28. prosinca, za Ivu Josipovića je glasalo 38,9 posto birača, a za Kolindu Grabar-Kitarović 38,10 posto. Milan Kujundžić dobio je 5,70 posto glasova, a Ivan Vilibor Sinčić čak 15,60 posto. Solidan rezultat za kandidatkinju HDZ-a, mnogo bolji od onog koje su prognozirale, kako se kasnije pokazalo, pogrešne ankete mainstream medija. Muk u Josipovićevom stožeru, odlična atmosfera u HDZ-u i među njihovim biračima.

Međutim, već oko 20 sati stižu prvi neslužbeni rezultati Državnog izbornog povjerenstva i s njima – hladan tuš za ''plavu'' ekipu. U prvom krugu, Ivo Josipović ''odjednom'' dobiva veću prednost pred Kolindom Grabar Kitarović. Predsjednik DIP-a i Vrhovnog suda Branko Hrvatin izlazi s podacima: Ivo Josipović 42,63 posto, Kolinda Grabar Kitarović 34,13 posto. Ivan Sinčić 16,93 posto, a Milan Kujundžić 4,87 posto. Euforija kod Josipovića, ''hlađenje'' kod Kolinde.

Kako večer odmiče, razlika se smanjuje i topi, da bi se dva vodeća kandidata u konačnici tijesno približila. Kako je bilo i na početku, kod izlaznih anketa. Ivo Josipović u prvom je krugu tako osvojio 38,50 posto glasova, a Kolinda Grabar Kitarović 37,16 posto.

Drugi krug – deja vu uz dodatak BiH i kršenja izborne šutnje

Za dva tjedna, 11. siječnja, eto nas u drugom krugu. Već tijekom izborne šutnje sudac Hrvatin pokazuje pristranost. Kandidat Josipović, na samom biralištu, u izjavi za medije, propagira svoj program. Mediji to objavljuju. Hrvatin optužuje medije za kršenje izborne šutnje, međutim ne i samog Predsjednika. Nije mudro optužiti Predsjednika, jer, ako osvoji još jedan mandat, a sve govori da hoće, upravo je Predsjednik taj koji će ponovno predložiti Hrvatina za vrhovnog suca.

Da Hrvatin politički kalkulira moglo se iščitati iz situacije u BiH. Ondje su se birači požalili jer je na raspolaganju bila samo jedna kutija za ubacivanje listića. Mediji su izvještavali o velikoj gužvi i pomutnji na biralištima, no DIP je reagirao tek nakon što je dobio službeni prigovor. Uveo je više kutija, no i to je bilo premalo u odnosu na broj izašlih birača.

A sa zatvaranjem birališta, pred malim ekranima ponovno kreće drama oko rezultata. Deja vu.

Izlazne ankete govore kako je Kolinda Grabar-Kitarović osvojila 51,4 posto glasova, a Ivo Josipović 48,6 posto. Tiha misa u Josipovićevom stožeru, pjesma i ples u Kolindinom.

Potom iz DIP-a u 20 sati ponovno preokret. Prema prvim neslužbenim rezultatima, Ivo Josipović osvaja 52,9 posto glasova, a Kolinda Grabar Kitarović 47,51 posto. Josipovićevi feštaju i nazdravljaju kao da su svi listići prebrojani. HDZ, poučen scenarijem iz prvog kruga, nada se da još ništa nije gotovo. Strpljivo čeka da počne topljenje razlike, što se ubrzo i događa. Službeni rezultat izbora tako glasi: Kandidatkinja HDZ-a dobila je 1. 114. 945 glasova (50, 74 posto), a SDP-a 1.082. 436 (49, 26 posto).

Slavlje i čestitke u HDZ-u. Pobjednički govori i već sutra na posao. Pripreme za preuzimanje dužnosti i svečanu inauguraciju.

Crvena Istra Hrvatinova kolijevka

Još jedna uzastopna drama oko prebrojavanja listića trebala je pasti u zaborav, a s njom i pitanje zašto uvijek nakon prebrojanih prvih desetak posto glasova ljevica uvjerljivo vodi. Televizijski voditelji, ni krivi ni dužni, isto pitanje postavljaju svojim gostima, ovi se dovijaju, nude odgovore: to su glasovi iz urbanih sredina, to je Zagreb centar, tu se najbrže broji. Koješta! Zašto bi se glasovi u Zagrebu brojali brže nego u Vrbovcu? Razlog zbog kojeg već godinama, u izbornim noćima, nakon prebrojanih prvih desetak posto glasova, ljevica uvjerljivo povede, a onda slijedi preokret koji ostavlja dojam da tu nešto nije u redu, nije slučajan. Razlog je, kako doznaje direktno.hr iz upućenih izvora, sentimentalnost i naklonjenost čelnog čovjeka DIP-a Branka Hrvatina Istri i Primorju, područjima koja tradicionalno biraju lijevu opciju.

Branko Hrvatin rođen je u Vinežu, Općina Labin. Istra i Rijeka su Hrvatinova baza, njegovo uporište, geografsko, društveno, svjetonazorsko pa i političko. Ondje su njegovi ljudi, prijatelji suci, političari. I upravo iz tih županija, Istarske i Primorsko-goranske, doznajemo, DIP je posljednjih godina povlačio prve neslužbene rezultate izbora. Prvo su se prebrojavali listići iz Istre, potom iz Primorja, a onda, kako stignu. Upravo u tim županijama, uz još njih četiri, i Josipović je nosio uvjerljivu pobjedu. I tako se stvorio dojam da kandidat SDP-a uvjerljivo vodi. No kad je krenulo prebrojavanje ostalih petnaest, ''plavih'' županija, stvarno stanje izašlo je na vidjelo. Obrat tijekom brojanja glasova, drama, pa i zbunjenost u izbornoj noći koju je prebrojavanjem listića režirao Branko Hrvatin kasnije bi još danima bila tema informativnih emisija, a da se pri tome nitko nikada nije pitao zašto Predsjednik Vrhovnog suda, umjesto da broji glasove normalnim redoslijedom, onako kako pristižu, stvara psihozu među građanima, političkim strankama, stranačkim čelnicima, predsjedničkim kandidatima.

Predsjednika Vrhovnog suda imenuje Sabor, na prijedlog Predsjednika Republike
Predsjednika Vrhovnog suda, koji obnaša i funkciju predsjednika DIP-a, imenuje i razrješuje Sabor, ali na prijedlog Predsjednika Republike.

Hrvatin je na čelo Vrhovnog suda izabran 22. srpnja 2013. Mandat mu traje četiri godine.

Nije isključeno da je Hrvatin zbog osobnih interesa poziciju u DIP-u iskoristio za pogodovanje Ivi Josipoviću.

http://direktno.hr/en/2014/direkt/7317/ ... C4%87i.htm
EdgarFranjul
Sheriff
Sheriff

Post by EdgarFranjul »

NAJVEĆA JOSIPOVIĆEVA PREVARA IKADA: Evo kako su vas prevarili bivši predsjednik, SDP i Pusićka

Autor: Iva Međugorac
Datum: petak, 06. ožujka 2015. u 10:44

Josipovićev tim za izbore, polako ali sigurno se slaže. No, premda javnosti prezentira sukobe sa bivšim kolegama iz SDP-a, čini se kako je sve to samo dio igre za javnost.

Maske su pale, zaključit bi se dalo nakon trakavice koja se zadnjih dana odvija između bivšeg predsjednika Ive Josipovića i glavnog tajnika HDZ-a Milijana Brkića. Navukao se Josipović, izgleda na tanak led te je demantirajući Brkićeve navode, da ih je predsjednik prije godinu i pol dana tražio da mu pomognu srušiti Milanovića te na premijersku poziciju postaviti Vesnu Pusić, slučajno ili ne, otkrio kako od njegova trećeg puta nema ništa. Spin je to proizašao iz Josipovićeve kuhinje, uz asistenciju njemu sklonih medija, uz začine koji neodoljivo zaudaraju na udbaške aktivnosti, ispod stola. Ta to je ionako stil Partije koja vodi Hrvatsku. Kako je kazao, HDZ ga želi ogaditi kod birača ljevice, jer znaju da je njegovo srce na lijevoj strani.

"Ako izađem na izbore i konsolidiram glasove ljevice ugrožavam moguću pobjedu HDZ-a", rekao je Josipović. U celofan je tako bivši predsjednik zapakirao ono što je sada i više nego jasno. Naime, i više je nego otvoren za koaliciju sa svojom bivšom strankom, odnosno SDP-om. Štoviše, čini se da je treći put tek jedan od spinova, za naivce. Dio je to dobro i pomno smišljene predstave za javnost, u kojoj se valja zapitati tek jedno pitanje. Čini li to Josipović uz asistenciju Zorana Milanovića ili pak taj plan kuje s onima koji šefu SDP-a rade o glavi? S pitanjima ili bez njih jedno je sigurno - SDP je svjestan da ovim načinom vođenja Vlade, na parlamentarnim izborima nemaju značajne šanse za pobjedu. Stoga su odlučili iskoristiti Josipovićev kapital iz izborne noći i to principu - što nas je više to nam je bolje.

Pokušaj je to zavaravanja javnosti, za koju je servirana priča o sukobima između vladajuće stranke i bivšeg predsjednika. Dok se narod zabavlja bačenim kostima, oni iza kulisa stvaraju veliku lijevu koaliciju koja bi pod kišobran trebala skupiti sve partijske uzdanice, i one bivše, ali i ove sadašnje. Pa čak i one koji se na prvi pogled čine zavađenima. U sklopu toga igrokaza, nedavno se cijela plejada partijskih ministara okomila na Josipovića, bacajući mu rukavice u lice i prozivajući ga uz to za financiranje kampanje. S Milanovićem ili bez njega, očito je da je to samo predstava, koju po istom scenariju vodi i ORaH Mirele Holy. Šefica ove stranke, nekoć prezentirane kao treće struje, odlazi na večere s premijerom Milanovićem, opovrgavajući svaku mogućnost za koaliranje s njime. Jer eto dok su večerali o politici nisu pričali. Ma možeš mislit.

Dok se Milanović sastaje s Holy, drug Josipović obilazi sve ostale potencijalne kandidate, a ključan strateg u toj priči jest upravo Vesna Pusić, koja bi za stol trebala spojiti sve posvađane strane. U tu priču teško se uklapa Radimir Čačić, koji svjestan političkih previranja, sve više tapka za HDZ-om. No, zato Josipović ima cijelu plejadu igrača za svoju momčad, s kojom bi trebao prevariti naciju te na vlast u novom ruhu, dovesti staru ekipu odnosno svoj SDP kojemu je ipak svim svojim lijevim srcem ostao vjeran. Dio tima nedvojbeno su i zagrebački gradonačelnik Bandić, jer pobogu - može Milan iz Partije, ali ne i Partija iz Milana. Tu su još i Jakovčić, Linić te naravno Nikica Gabrić. Gladan vlasti prigrlit će tako sve sebi klone aktere političke scene, a iz priče neće biti izostavljena niti Holy, koliko god se trudila tvrditi suprotnom. Jasno je dakle, da su karte posložene, a hoće li narod zaigrati tu igru ostaje za vidjeti.

http://www.dnevno.hr/vijesti/hrvatska/1 ... sicka.html
Post Reply